יום שני, 21 בנובמבר 2011

שלטים מקומיים / חיל הצניעות

צילם וכתב איתמר וכסלר


בת ישראל - הצטרפי לצה"ל. רחוב סוקולוב 7, חולון, אפריל 2011

במשך שנים רבות מתנהל אצלנו מאבק נגד הדימוי הסקסיסטי של שירות הנשים בצבא. המאבק הזה, המתנהל בשני ראשים, הצליח מעל ומעבר למצופה הן מצידו הפמיניסטי ('אל תטריד') הן מצידו הדתי ('אל תטרידי'). הבעייה היא, כמובן, ששני הראשים הללו מחוברים לאותו גוף ולא תמיד מדברים באותה שפה - מה שיוצר מעגל קסמים די מטריד בעצמו. זה עתה שמענו על צוערים דתיים שסירבו לשמוע שירת חיילות, כדי שלא תטרדנה אותם בהרהורים שיגרמו להם להטריד חיילות אחרות.

לעומת זאת, בצבא האלטרנטיבי שלנו - זה שמתנהל באוהלה עצום המימדים של התורה וחייליו נהרגים שם על ימין ועל שמאל - מצאו פתרון הולם. במיזם מבריק הוקם שם מתישהו* מערך נשי המבוסס באופן בלעדי על צניעותן של המגוייסות. 
 
לשכת הגיוס לבנות שוכנת בחנות לא מאוד אטרקטיבית בחולון, שעל חלונה מתנהל גם מאבק בלתי מתפשר בהפלות. ניסיתי, ולצערי לא הצלחתי, לברר עוד פרטים על המיזם, ולכן אינני יודע מה בדיוק עושות שם המגוייסות בעיתות שלום או בעיתות מלחמה, אבל אני די בטוח שבקרוב כולנו נדע.

* לפי סימנים חיצוניים, כמו מצב השלט, סוג הגופן וכו', ובהסתמך על סיור קודם באותה סביבה, הלשכה במתכונתה הנוכחית נפתחה ביום לא ידוע בעשור האחרון.
 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

הזינו את תגובתכם בחלון התגובות. אחר כך פתחו את הלשונית "הגב כ:", לחצו על "שם / כתובת אתר' ורשמו את שמכם (אין צורך למלא את 'כתובת אתר'). נא רשמו שם אמיתי (מה יש להסתיר?) או כינוי, והימנעו, ככל שניתן, מ'אנונימי'. לבקשה 'הוכח שאינך רובוט' הקליקו על העיגול – זהו.

מגיבים שאינם מצליחים להעלות את תגובתם מוזמנים לכתוב אליי ישירות ואני אפרסם את דבריהם.

תגובות שאינן מכבדות את בעליהן ואינן תורמות לדיון – תוסרנה.