יום שבת, 11 באוגוסט 2012

מרק טוויין, ג'רום ג'רום וא"א מילן בשידור חי (וגם טשרניחובסקי ושלונסקי)

אם האינטרנט נוצר בשביל דברים כאלה  דיינו.

א. מרק טוויין

מרק טוויין, 1906

מי היה מאמין שאפשר יהיה לראות את מרק טוויין (1910-1835), פנים אל פנים?

ב-1909, שנה לפני שנפטר, צילם אותו ידידו הממציא המפורסם תומס אדיסון (!) וזה מה ששרד:ב. ג'רום קלפקה ג'רום


ואם כבר בסופרים דגולים עסקינן הנה סרטון קצרצר, וככל הנראה היחיד ששרד, ובו צולם ג'רום ק' ג'רום (1927-1859), המחבר הגאוני של 'שלושה בסירה אחת (מלבד הכלב)' מקבל פרס בעיירת הולדתו וולסל (Walsall) שבמערב אנגליה.וכך נראה הבית היום:


ג. אלן אלכסנדר מילן

אלן אלכסנדר מילן, בנו כריסטוף והבובה של פו

והנה סופר בריטי דגול אחר  אלן אלכסנדר מילן (1956-1882), אביו מולידו של 'פו הדב'. כאן אפשר לשמוע אותו  חבל שלא לראות  קורא פרק מספרו הנודע. השנה היא 1929:ד. שאול טשרניחובסקי ואברהם שלונסקי

שאול טשרניחובסקי (1943-1875)

ומשהו משלנו. אמנם את הסרטון הבא כבר הבאתי בעונ"ש בעבר, אבל אין סיבה שלא לחזור על דברים מוצלחים. אפשר לראות כאן את שאול טשרניחובסקי – שדומה באופן מוזר למרק טוויין  ואברהם שלונסקי בהקלטה משנת 1934. טשרניחובסקי מדבר על שלילת הגלות וחשיבות השיבה אל השפה העברית.
2 comments:

  1. האין עלם החמודות המראיין את אברהם שלונסקי הינו מיודענו אבשלום קור?

    השבמחק
  2. אוצר של תמונות וקולות. ביחוד אהבתי את א.א.מילן - כל כך בריטי... בדיוק היה לי ויכוח לאחרונה עם ביתי שסרטי וולט דיסני של פו - זה לא זה. הבריטיות נעלמת שם...

    השבמחק

הזינו את תגובתכם בחלון התגובות. אחר כך פתחו את הלשונית "הגב כ:", לחצו על "שם / כתובת אתר' ורשמו את שמכם (אין צורך למלא את 'כתובת אתר'). נא רשמו שם אמיתי (מה יש להסתיר?) או כינוי, והימנעו, ככל שניתן, מ'אנונימי'. לבקשה 'הוכח שאינך רובוט' הקליקו על העיגול – זהו.

מגיבים שאינם מצליחים להעלות את תגובתם מוזמנים לכתוב אליי ישירות ואני אפרסם את דבריהם.

תגובות שאינן מכבדות את בעליהן ואינן תורמות לדיון – תוסרנה.