יום חמישי, 24 באפריל 2014

פרנסות של יהודים: אינסטלטורים לשם שמים

חסידי ברסלב אוהבים לשמוח ולא להתייאש כלל, אבל גם הם לא יכולים לקפץ כל היום על גג הטנדר. גם הם צריכים להתפרנס. ואם כבר להתפרנס, למה לא לגייס את המותג 'ברסלב' להענקת חסות רוחנית וגשמית?

יפתח מזור צילם את המודעה החביבה הזו של האינסטלטורים הברסלבים ממושב מירון, שכל מעשיהם – גם פתיחת סתימות ביוב והחלפת דוד שמש – הם לשם שמיים.


אגב, האמרה 'יש עניין שיתהפך הכל לטובה' מיוחסת לרבי נחמן מברסלב בעשרות מקומות, אך ניסוחה אינו שלו, אלא של תלמידו רבי נתן שטרנהרץ מנמירוב:
עַל־כֵּן אֲהוּבִי, אָחִי, אַתָּה הַמְעַיֵּן, נַפְשִׁי וּלְבָבִי, חֲזַק וֶאֱמַץ מְאֹד וּבְטַח בַּה', כִּי לֹא יַעֲזֹב אוֹתְךָ. כִּי כָּל מַה שֶּׁעוֹבֵר עָלֶיךָ, הַכֹּל לְטוֹבָתְךָ, וְתִסְמֹךְ עַל רַחֲמָיו הַמְרֻבִּים בְּלִי שִׁעוּר, כִּי הַשֵּׁם יִתְבָּרַךְ גָּדוֹל מְאֹד וְלִגְדֻלָּתוֹ אֵין חֵקֶר. וְיֵשׁ עִנְיָן שֶׁמִּתְהַפֵּךְ הַכֹּל לְטוֹבָה וּזְדוֹנוֹת נִתְהַפְּכִין לִזְכֻיּוֹת רַק חֲזַק וֶאֱמַץ. 
 (ליקוטי עצות, התחזקות, לו)

ואכן, 'כל מה שאתה מחפש נמצא בספרים של ר' נחמן'. עובדה. לפני כמה שנים ביקרתי במירון ושם מצאתי על אחד הקירות את הכתובת החד-משמעית הזו:2 comments:

 1. זה עוד כלום.
  מתפרסמים מדי פעם פתקים ומודעות
  אוטנטיים יותר.

  מודעה שמצאתי לפני זסמן (אם אמצא, אולי אשלח צילום)
  כותרת -תיקון הכללי
  ומתחתיו כתוב "עשרה מיני תיקונים" ופרוט תיקונים _ברזים, אניסטלציה, וכו') במקביל לעשרה פרקים בתיקון.
  ובסיכום, "אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן".

  השבמחק
 2. הי מלי ויפתח,

  אם גם מגיעים אליכם פלאיירים ומודעות כאלה אשמח להיות בקשר. אני אוסף כאלה דברים לארכיון הספריה הלאומית, ותמיד שמחים לקבל דברים חדשים.

  תודה,
  דודו
  daveh@nli.org.il

  השבמחק

הזינו את תגובתכם בחלון התגובות. אחר כך פתחו את הלשונית "הגב כ:", לחצו על "שם / כתובת אתר' ורשמו את שמכם (אין צורך למלא את 'כתובת אתר'). נא רשמו שם אמיתי (מה יש להסתיר?) או כינוי, והימנעו, ככל שניתן, מ'אנונימי'. לבקשה 'הוכח שאינך רובוט' הקליקו על העיגול – זהו.

מגיבים שאינם מצליחים להעלות את תגובתם מוזמנים לכתוב אליי ישירות ואני אפרסם את דבריהם.

תגובות שאינן מכבדות את בעליהן ואינן תורמות לדיון – תוסרנה.