יום חמישי, 17 בנובמבר 2011

גלעד שליט והאליטה הלבנה של השמאל

רמי נוידרפר העביר לי את המודעה הזו שיצאה מטעם תנועת 'נוער ארץ ישראל שלנו', שמזוהה עם קבוצה קנאית בחב"ד ועם הפלג הכהניסטי של ח"כ מיכאל בן ארי. קראתי ונדהמתי.

כמה רגשות נחיתות, רוע לב, תהומות של תסכול והסתה מופרעת יש במודעה הזו, שמדברת בעד עצמה ולא זקוקה להסברים.

מאחורי המודעה עומד חסיד חב"ד ושמו שי גפן, שלדבריו בסך הכל רצה לעורר מוּדעוּת למשהו, 'חומר למחשבה'...

במילה אחת: מגעיל.


פרטים נוספים - למי שזקוק להם - כאן.

16 תגובות:

 1. תסתכל במראה אתה!
  תראה מי שמדבר, אתה שמלא ארס כנחש.

  השבמחק
  תשובות
  1. היום מתברר ששי גפן צדק. נועם שליט רץ במפלגת העבודה

   מחק
 2. מר אסף, משמעות המילה "הסתה" היא קריאה למעשה אלימות כלשהו. למשל, אם אותו שי גפן היה קורא להרביץ לביבי בגלל העסקה, יכולת להגדיר את המודעה כחומר הסתה. אגב, מדוע עד היום שרים שירים על רון ארד האשכנזי ואף שיר אחד לא הוקדש למג'די חלבי הדרוזי? אכן, חומר למחשבה.

  השבמחק
  תשובות
  1. תגובה זו הוסרה על ידי מנהל המערכת.

   מחק
 3. 'חסיד חב"ד' - אמרת הכל.
  החברי'ה האלה מנוכרים למדינה ולציונות משחר ימיהם.

  השבמחק
 4. המודעה עצובה ואני, כמוך, לא מסכים עם תוכנה של המודעה. עם זאת, אינני רואה בה רוע לב דווקא ואינני חושב שהביקורת של שי גפן חורגת מגדר השיח הלגיטימי - גם בסגנונה וגם בתוכנה. גם היותו חסיד חב"ד כשלעצמה אינה פוסלת אותו מלהביע דעות כאלה - או דעות בכלל.

  השבמחק
 5. בדרך כלל אני לא מתפלמס עם 'אנונימיים', אבל הפעם אחרוג ממנהגי.

  החייל מג'די חלבי לא נפל בשבי - הוא נעדר. איכשהו יש כאן הבדל.

  מעבר לחשבונאות המגעילה של 'אשכנזי', 'ספרדי', 'חובש כיפה', 'חילוני', זה גם לא נכון.

  זכריה באומל, יהודה כץ וצבי פלדמן, נעדרי הקרב בסולטן יעקוב, היו חובשי כיפה. מישהו מעלה על הדעת שאם היו בחיים לא היו עושים הכל כדי לשחרר אותם?

  בעסקת ג'יבריל ב-1985 שוחררו 1,150 מחבלים תמורת 3 חיילי נח"ל - יוסקה גרוף ('אליטה לבנה'), חזי שי וניסים סאלם שכנראה שייכים ל'ספרדים' (אינני יודע אם מעיירות פיתוח או לא).

  אלדד רגב ז"ל שנהרג יחד עם אהוד גולדווסר ושוחרר בעסקה עם החזבאללה (2008) היה חובש כיפה.

  לעומת זאת, הנווט רון ארד שילם בחייו למרות שניצתן היה להצילו ולמרות שהוא בן יקיר של 'האליטה הלבנה'.

  ובאשר ל'שמאלני' - מישהו בכלל יודע מה העמדות הפוליטיות של גלעד שליט ושל בני משפחתו?

  השבמחק
  תשובות
  1. עכשו, אחרי שנועם שליט חשף את מה שהתקשורת ידעה ושתקה - היותו חבר מפלגת העבודה, אפשר לשוב ולדון בשאלה האם יש קשר בין הדעות של משפחת שליט לעסקה הזוועתית בתולדות מדינת ישראל.

   מחק
  2. תגובה זו הוסרה על ידי מנהל המערכת.

   מחק
  3. רון ארד זה מחדל חמור של ההנהגה יכלו בזמנו לשחרר תמורת 400 מחבלים והממשלה פחדה לשחרר בגלל עיסקת גיבריל בה שוחררו מעל 1000 מחבלים. הביקורת על העיסקה ההיא היתה רבה היא עד עצם היום הזה. בזמנו הודה רבין שלא יכול היה לעמוד בפני האמא של יוסקה גרוף שישבה יום ולילה מול משרדו ועשתה לו את המוות זה היה לפי דבריו של רבין.כידוע גרוף כן היה שייך לאליטה הלבנה ובזכות האמא שלחצה על רבין שוחררו כולם מדובר ב3 חייילום שפשוט נרדמו בהבדל מרון ארד ששילם את מחיר העיסקה הכושלת ההיא

   מחק
 6. עצם העיסוק והעיבוד הגראפי הבוטה מראה כמה עמוקים השסעים בחלקים בחברה הישראלית. ושוב - חלקים מסויימים. אני לא חושבת שכל חבדני"ק באשר הוא, יסכים עם תוכן הכרזה הנ"ל. מדובר בבחור שמוציא ארס וגועל מבלי לברר באמת האם גלעד שליט והוריו שמאלנים? מהיכן נקבעו העובדות הללו? פדויי שבי רבים השתייכו למחנות שונים ובכל זאת - איש לא קם ועיצב כרזה כזאת.
  די להסתה. ואם באמת הדת, גמילות חסדים ודברים שברומו של עולם חשובים למחבר הכרזה הזאת - שיילך לבתי החולים! מערכת הבריאות קורסת... וסגן שר הדתות הוא ליצמן...
  רחל

  השבמחק
  תשובות
  1. תגובה זו הוסרה על ידי מנהל המערכת.

   מחק
 7. גם יוסקה גרוף השתחרר בעיקר בגלל פעילות לא הכי אליטיסטית של אמו
  והיפוכו ברון ארד.

  אלא מה, גלעד שליט שוחרר בעיסקה שנויה במחלוקת, בעיקר בגלל יחסי ציבור מעולים ויעילים, שהפכו אותו ל"ילד של כולנו" מה שיצר לחץ על הלחיצים הנכונים בצמרת.

  השאלה היא אפוא, האם גם חובש כיפה יכול היה להיות "הילד של כולנו". אני חושב שכן. מר גפן החבדניק חושב שלא. אולי הוא נתקל בניכור כאשר הוא מציע את מרכולתו הדתית ומכאן מסקנתו.

  השבמחק
 8. מגעי אבל לדאבוננו צודק !!!
  להשמאלנים האלו פשוט אין שום פרינציפים !!!

  השבמחק
 9. שיקום מישהוא ויספר לי מה זה שמאלני ? אני יליד ירושלים ממאה שערים כיום בן 75 שנה, איני דתי כיום ושירתתי בצבא כדתי בזמן שרק מעט דתיים הלכו לצבא ומצבי הכלכלי הוא מצויין ואפשר להגיד שאני נחשב לקפיטליסט ולפיכך יגידו שאני ימני, למרות זאת איני שונא את הערבים היות ואני מדבר ערבית מצויינת ומבין אותם, האם זאת אומרת שאני שמאלני ? מתי יפסיקו את השטויות האלו בהגדרות של אנשים שחושבים אחרת מחוץ למסגרת

  השבמחק
 10. זכריה באומל, יהודה כץ וזכריה באומל אכן לא הפכו ל"ילדים של כולנו", בגלל בעיה ביחסי ציבור.
  אמור מעתה, יחסי הציבור המשומנים הם שגרמו לעסקה הגרועה ביותר של ישראל עד היום.
  יחסי ציבור אינם חזות הכל, וצריך גם התגייסות מוחלטת התקשורת. התגייסות כזאת יותר קלה כשאתה שייך לצד הנכון.

  השבמחק

הזינו את תגובתכם בחלון התגובות. אחר כך פתחו את הלשונית "הגב כ:", לחצו על "שם / כתובת אתר' ורשמו את שמכם (אין צורך למלא את 'כתובת אתר'). נא רשמו שם אמיתי (מה יש להסתיר?) או כינוי, והימנעו, ככל שניתן, מ'אנונימי'. לבקשה 'הוכח שאינך רובוט' הקליקו על העיגול ואז 'פרסם' – זהו.

מגיבים שאינם מצליחים להעלות את תגובתם מוזמנים לכתוב אליי ישירות ואני אפרסם את דבריהם.

תגובות שאינן מכבדות את בעליהן ואינן תורמות לדיון – תוסרנה.