יום שישי, 11 בינואר 2013

ברוך הבא: העיר הלבנהכתב וצילם ברוך גיאן

השלג שירד אתמול בעירנו לא השאיר אותנו אדישים. זה היה בלי ספק שלג העשור. עם ההתחממות הגלובלית (באוסטרליה נמדדו השבוע 48 מעלות צלזיוס!) חשבתי שכבר לא נזכה למראות כאלה, אבל הנה זה בא  ובגדול!

התעוררתי מוקדם, והנה העיר הלבינה. עצים, חומות אבן, גני משחקים  הכל צוּפּה בצבע לבן.


שכונת מגוריי, רמת שרת, השרוייה בצל פרויקט 'הולילנד' לבשה בגדי כלולות. בעלי הכלבים החלו למלא את הגנים עם כלביהם כולם חייכו ונראו מאושרים, גם הכלבים שמקצתם הולבשו בכסות חמה.


בבוקר הזה העיר נראתה אירופית לגמרי, גם תיבות הדואר ומנורות הרחוב. ילדים גילגלו כדורי שלג ובשכונת בית וגן הדתית בנו משפחות בובות שלג ובראשן הניחו, כמובן מאליו, כיסוי ראש – פעם כיפה, פעם כובע צמר ופעם כובע ברט.


הנה מראות לבנים מעירנו, קצת יותר תמונות מן הרגיל... מה לעשות? נסחפנו. 

היום כבר יימס השלג הלבן והנקי ושאריותיו ייוותרו בשולי הדרכים ובראשי השיחים והעצים. נקווה שהמראות הלבנים יחזרו שוב, ובמהרה.

4 תגובות:

 1. רוב תודה לכם ברוך ודוד על התמונות וגם על המילים שמצליחות לגעת באותו צורך לשלום ולשלווה שרבים כל כך כבר זיהו אותו,אבל אכן ,קשה כל כך לממש אותו כאן וכעת.

  השבמחק
 2. אח, ברוך... האחד והיחיד. איך אתה מצליח בכישרון מיוחד להחזיק בחתיכת פח המכונה מצלמה ולהפיח בה חיים שלמים. סיפור שלם ללא מילים נפרש לעינינו בזכות כמה תמונות המספרות את הייחודיות והדילמות היומיומיות הכרוכות בעיר המיוחדת הזו.
  שא ברכה, ברוך. המשך לייצר לנו מראות יפים ואופטימים.
  שבת שלום!!

  השבמחק
 3. ביום שישי, בשעת בוקר מוקדמת, הגעתי אל עיר הקודש על מנת לצפות בפלא הלבן..
  לצערי הרב מה שראיתי היה שאריות שלג בלבד שרובו נמס על המדרכות וזלג מראשי הגגות..
  תודה רבה על התמונות הנפלאות!

  השבמחק
 4. נסעתי מירושלים יום לפני השלג--ותודה לדוד ולברוך שהביאו את המשב הלבן, הייחודי והיפהפה!

  השבמחק

הזינו את תגובתכם בחלון התגובות. אחר כך פתחו את הלשונית "הגב כ:", לחצו על "שם / כתובת אתר' ורשמו את שמכם (אין צורך למלא את 'כתובת אתר'). נא רשמו שם אמיתי (מה יש להסתיר?) או כינוי, והימנעו, ככל שניתן, מ'אנונימי'. לבקשה 'הוכח שאינך רובוט' הקליקו על העיגול ואז 'פרסם' – זהו.
מגיבים שאינם מצליחים להעלות את תגובתם מוזמנים לכתוב אליי ישירות ואני אפרסם את דבריהם.
תגובות לפוסטים ישנים מועברות לאישור ולפיכך ייתכן שיהוי בפרסומן.
תגובות שאינן מכבדות את בעליהן ואינן תורמות לדיון – תוסרנה.