יום שלישי, 16 ביולי 2013

הך בפטיש: טקס ניפוץ האייפונים של מורנו הרב ליאור גלזר

הך פטיש, עלה וצנח (צילום: עוזי ברק, בחדרי חרדים)

לרב מרדכי ברויאר ז"ל, חוקר המקרא וחתן פרס ישראל, הייתה אמרה מחודדת: 'אני לא יודע אם האנשים האלה מטומטמים בגלל שהם דתיים, או שהם דתיים בגלל שהם מטומטמים'. חשבתי על זה כשצפיתי בסרטון הביזארי שהועלה אמש למרשתת, וכשקראתי את הדיווח על האירוע באתר בחדרי חרדים.

עוד קודם לכן היה מי שהפנה את תשומת לבי לטקס שבועי מוזר, שנערך בקרית הרצוג שבבני-ברק בחסות 'מורנו הרב ליאור גלזר שליט"א'.


מיהו בכלל הרב ליאור גלזר? את שמו לא שמעתי קודם ואני מתאר לעצמי שעם שם כמו 'ליאור' לא נולדים בבני ברק. מדובר, מן הסתם, ברב מזן חדש. בירור קצר הראה, כי אכן מדובר באחד מתלמידיו המובהקים של הרב אמנון יצחק, בעצמו מנפץ טלוויזות ידוע, שבעלילותיו כבר עסקנו כאן ברשימה קודמת.

זהו מורנו ליאור גלזר (צילום: עוזי ברק, בחדרי חרדים

הנה תיעוד הטקס ההזוי. אפשר לדלג על התפילות קורעות הלב ועל השירים המגוחכים ולגשת ישר לעניין, בתזמון 3:40.

לאחר כל הרעש והצלצולים, על המזבח הוקרב בסופו של דבר אייפון אחד ויחיד (ואפשר להניח שגם הוא היה מקולקל ממילא)...תודה לעידו וינטר


12 תגובות:

 1. אחד היה אברהםיום רביעי, 17 יולי, 2013

  תמחה את זכר האייפון

  קניתי סמסונג ונושעתי...

  חוץמזה, הרב הזה חכם על חלשים. הוא חובט באייפון רק לאחר שאחד התלמידים היכה בו לפניו. נראה אותו הולך נגד אייפון בריא ושלם במלוא אונו

  השבמחק
  תשובות
  1. ה,,רב'' הזה עובד אלילים ומוציא ות נשמת היהדות

   מחק
 2. באזכרה לאחד מחיילי יחידתי שנפל בעזה, הגיע רב צבאי וחמישה חילים מהמגזר הדתי-חרדי. (ידענו שלא יהיה לנו מניין והצבא נעתר לשלוח השלמה). לאחר הטקס יצאנו מבית הקברות לתפילת מנחה. התפלאתי לראות את החיילים הדתיים קוראים את המנחה מתוך סידור שהיה באייפון. תחילה חשבתי שמשהו לא בסדר שהם מדפדפים באייפון בשעה שאני קורא מסידור מסורתי מודפס. מה רוצה הרב ליאור מורנו, שהם יילמדו את הסידור בע"פ....

  השבמחק
 3. לי יש אפליקציה מיוחדת שמשמידה פלאפונים.

  השבמחק
 4. תגובה זו הוסרה על ידי מנהל הבלוג.

  השבמחק
 5. אשריו ואשרי חלקו. מי ייתן וכולנו נזכה!
  לא ברור למה הכותב כל כך ציני. הוא מוזמן להגיע פעם אחת לשיעור של הרב גלזר שליט"א ואולי מזה לצאת מכל הבועה שהוא חי בה וללמוד מה הם חיים אמיתיים.

  השבמחק
 6. מישהו יודע מתי והיכן אפשר להגיע לשיעור שלו?
  תודה מראש

  השבמחק
  תשובות
  1. יש לך ביום שני ושלישי בשעה 9 או 10 בערב ברח' אברבנאל 48 בקרית הרצוג בבני ברק

   מחק
 7. התגובה הוסרה על ידי המשתמש שכתב אותה.

  השבמחק
 8. הוא מוסר שיעורים בכל הארץ
  מאיפה אתה?

  השבמחק
 9. היכן ניתן לפגוש את הרב האם יש טלפון או כתובת?

  השבמחק
 10. זה מאד חכם להיות ציני ולהתנשא על חשבון אנשים שלא יכולים אפילו להגיב לך, אבל לידיעתכם הרב ליאור גלזר הוא אדם חכם מאוד משכיל ופקח תלמיד חכם גדול ועובד ה' ומבין טוב מאד בנפש האדם, כמו כל הרבנים החרדים הוא החליט לקדש מלחמה נגד הטכנולוגיה האינטרנטית, והוא עושה זאת בדרך מעניינת משלו ובהצלחה מרובה, הרב מוסר שיעור מרכזי כל שבוע ביום חמישי בבית הכנסת יביע אומר בבני ברק בשעה 23:00 חוץ מזה יש לו עוד הרבה שיעורים בכל הארץ.

  השבמחק

הזינו את תגובתכם בחלון התגובות. אחר כך פתחו את הלשונית "הגב כ:", לחצו על "שם / כתובת אתר' ורשמו את שמכם (אין צורך למלא את 'כתובת אתר'). נא רשמו שם אמיתי (מה יש להסתיר?) או כינוי, והימנעו, ככל שניתן, מ'אנונימי'. לבקשה 'הוכח שאינך רובוט' הקליקו על העיגול ואז 'פרסם' – זהו.

מגיבים שאינם מצליחים להעלות את תגובתם מוזמנים לכתוב אליי ישירות ואני אפרסם את דבריהם.

תגובות שאינן מכבדות את בעליהן ואינן תורמות לדיון – תוסרנה.