יום חמישי, 5 בספטמבר 2013

סיימון שאמה, סיפורם של היהודיםהנה הפרק הראשון והמלא (כשעה) בסדרה החדשה מהתנור של ה-BBC, שכתב ומגיש ההיסטוריון היהודי-הבריטי סיימון שאמה.

הפרק נקרא 'בהתחלה', והוא מעניין ומפתיע. לצופה הישראלי, מקצת מן הצילומים ייראו משונים, אבל בסך הכל זה מרתק. הסדרה, מן הסתם, מיועדת לעיניהם של צופים לא יהודים, לדור חדש שלא צפה מעולם ב'מורשת' של אבא אבן...

הפרק מתחיל עם הקלטה של זיגמונד פרויד בקולו, עובר לקטע די מטופש של ליל הסדר במשפחת שאמה, וממשיך בהר נבו, בסיפורה של הקרן האנגלית לחקר ארץ ישראל (PEF) ובחורבת קייאפה שבעמק האלה. אחר כך יש בית כנסת רפורמי באנגליה עם גברים חובשי צילינדר, סופר סת"ם שכותב ספר תורה, אמנית אתיופית שיוצרת בלוד, הרבה תמונות של ירושלים העתיקה, האי אלפנטינה שבדרום הנילוס (שם נבנתה העיר הקדומה יֵב ובה חיו יהודים בתקופה הפרסית), עיראק אל-אמיר (טירוס) שבירדן, קומראן ומגילות מדבר יהודה. הפרק מסתיים בשער טיטוס ובסיפורו של יוסף בן מתתיהו.

אנגלית בלי כיתוביות.
בעלי התוספות

והנה הפרקים הנוספים.

הפרק השני:הפרק השלישי:הפרק הרביעי:הפרק החמישי והאחרון:

תגובה 1:

  1. הסדרה החדשה של ה-BBC, שכתב ומגיש ההיסטוריון היהודי-הבריטי סיימון שאמה - סדרת מופת , חובה לראות !!!

    השבמחק

הזינו את תגובתכם בחלון התגובות. אחר כך פתחו את הלשונית "הגב כ:", לחצו על "שם / כתובת אתר' ורשמו את שמכם (אין צורך למלא את 'כתובת אתר'). נא רשמו שם אמיתי (מה יש להסתיר?) או כינוי, והימנעו, ככל שניתן, מ'אנונימי'. לבקשה 'הוכח שאינך רובוט' הקליקו על העיגול ואז 'פרסם' – זהו.

מגיבים שאינם מצליחים להעלות את תגובתם מוזמנים לכתוב אליי ישירות ואני אפרסם את דבריהם.

תגובות שאינן מכבדות את בעליהן ואינן תורמות לדיון – תוסרנה.