יום חמישי, 11 באוגוסט 2016

פה ושם בארץ ישראל: שרפרפים לתשעה באב; קבורת סככות; איכילוב של מטה; לא בשמיים

א. היכונו לתשעה באב

גם מצומות ותעניות אפשר להתפרנס, כפי שמוכיחה תמונה זו שצולמה בשכונת בית וגן בירושלים.

צילום: עידו נוי

ב. קבורה אלטרנטיבית

בית קברות חדש הוקם לאחרונה בירושלים, ללא אישור הרבנות ועם היתר מיוחד לכהנים להיכנס אליו. זהו בית הקברות לסככות ישנות של אוטובוסים.


בית הקברות ממוקם במגרש גדול וריק בין רחוב יפו לשדרות שז"ר, ממש צמוד לרחוב וולך ולבית הקברות הישן של שערי צדק (הירושלמים יודעים על מה אני מדבר), והסככות הישנות גודשות אותו כמין מצבות פוסט מודרניות.

צילומים: הלל אסף

ג. התחנה האחרונה באיכילוב

ואם בתחנה האחרונה עסקינן, באירועי 'לילה לבן' בתל אביב (סוף יוני) הוצע מסלול סיור בלתי שגרתי וקצת ביזארי בבית החולים איכילוב.


תודה לרמי נוידרפר

ד. שירותים ארציים

פסטיבל היהדות 'לא בשמיים' נערך בכל קייץ בגליל העליון. לאה לנגלבן צילמה את השלט הזה בתל חי ואפשר לפרש אותו בכל מיני צורות ולקחת אותו לכל מיני כיוונים.7 תגובות:

 1. האבטובוס האחרוןיום חמישי, 11 אוגוסט, 2016

  המגרש של בית הקברות לסככות ישנות שימש בעבר הלא רחוק כתחנה המרכזית הזמנית (שנהרסה בין לילה כקקיון דיונה במסגרת מלחמות אגד-סופרבוס / יונה יהב - בליליוס)

  השבמחק
 2. תלמידי "בצלאל" השתמשו לאחרונה בסככות שכאלה ליצירת ספריה פתוחה בשכונת בקעה בירושלים בפארק הרכבת. יופי של רעיון ויופי של ביצוע. אנשים משאירים שם ספרים שאין להם צורך בהם ואחרים באים וקוראים. יש גם ספסלים במקום ותאורה כך שאפשר לשבת ולקרוא וניתן גם לקחת הביתה.

  השבמחק
  תשובות
  1. עלי כהן, בעברו ירושלמי הכואב את התפשטות הטימטוםיום שישי, 12 אוגוסט, 2016

   "בית הקברות" לסככות העלובות מרחוב יפו בקירבת רחוב אגריפס לא משאיר אותי אדיש לטימטום הבלתי מוסבר של הפיכת רחוב אגריפס הצר לעורק תנועה ראשי בעוד רחוב יפו הסמוך והמקביל הפך לנתיב תנועה בלעדי של "הרכבת הקל(ל)ה" - פתרון שאיננו פתרון, והנוסעים בקוי האוטובוס שהועברו מרחוב יפו לרחוב אגריפס מקללים כל רגע מן הזמן שבו הם חייבים לשבת (או לעמוד) באוטובוסים העושים את דרכם בצפיפות הנוראה של רחוב אגריפס, שבו בקושי שני זוגות אופניים יכולים לעבור זה מול זה..... מי היה הגאון שהחליט על הוצאת התחבורה הציבורית (לשיבחו ייאמר - גם הפרטית!!) מרחוב ראשי - לשעבר- כמו רחוב יפו, שהפך לרחוב רפאים . מדוע לא יכולה תחבורה ציבורית לנסוע ברחוב יפו בד בבד עם "הרכבת הקל(ל)ה". מה שניתן להיעשות בכל העולם לא יכול להיעשות בעיה"ק תובב"א ובא ל(כיכר) ציון הגואל..

   מחק
  2. תהנה לך בקופנהגן המרווחת, ושחרר אותנו מדיבוריך המיותרים.

   מחק
  3. אביתר או 'אביתר',
   לפחות בעונ"ש, הייתי מצפה לתגובות ראויות יותר לקריאה, נוקבות ככל שתהיינה.
   חבל ומיותר.
   אפשר היה לכתוב את מה שרצית לאמר בדרך מכבדת (גם אותך אגב) יותר.

   מחק
 3. מה לסמי עופר וללב?
  האיש שלא היה לו איבר כזה כלל....
  אולי עד היום מחפשים את הלב האבוד במכון הקרוי על שמו?

  השבמחק
 4. שרפרפים לתשעה באב
  Am I the only one who has NO idea why they are needed
  Hadas in New Jersey, USA

  השבמחק

הזינו את תגובתכם בחלון התגובות. אחר כך פתחו את הלשונית "הגב כ:", לחצו על "שם / כתובת אתר' ורשמו את שמכם (אין צורך למלא את 'כתובת אתר'). נא רשמו שם אמיתי (מה יש להסתיר?) או כינוי, והימנעו, ככל שניתן, מ'אנונימי'. לבקשה 'הוכח שאינך רובוט' הקליקו על העיגול ואז 'פרסם' – זהו.
מגיבים שאינם מצליחים להעלות את תגובתם מוזמנים לכתוב אליי ישירות ואני אפרסם את דבריהם.
תגובות לפוסטים ישנים מועברות לאישור ולפיכך ייתכן שיהוי בפרסומן.
תגובות שאינן מכבדות את בעליהן ואינן תורמות לדיון – תוסרנה.