יום ראשון, 20 בנובמבר 2011

פרנסות של יהודים: גוי של שבת (עם המלצות מהשב"כ ומאגד)

במגזר החרדי מופץ עלון חשוב ושמו 'הבית', זהו 'מגזין חודשי לצרכנות ולהטבות', שכמובן אינו אלא קובץ כרוך של פרסומות מסחריות.


והנה בגיליון חשון תשע"ב / נובמבר 2011 הופיעה בעמוד השער, בצד ימין, המודעה הנפלאה הזו:


הפרנסה הזו שייכת לכאורה למדור 'פרנסות של גויים', אבל היו סמוכים ובטוחים שמאחורי כל שאַבעס-גוי מסתתרים כמה יזמים יהודים שמפעילים אותו ומתפרנסים לא רע.


6 תגובות:

 1. משום מה, המודעה מזכירה לה שנים שעברו כשעגלן ערבי היה מוליך את סוסו ועגלתו לאורך רחובות העיר ובמבטא ערבי חזק צועק "אל-טה זאכייייין" - (אלטע זאכען)

  השבמחק
 2. לזה קוראים דמגוגיה. פרסמת ידיעה תחת הכותרת "פרנסות של יהודים", בעוד שאין לך שום מידע בסיסי שמאחורי הגוי הזה עומד יהודי. כתבת "היו סמוכים ובטוחים שמאחורי כל שאבעס גוי עומדים יזמים יהודים". מנין לך???

  לא יפה, דוד. לא יפה.

  השבמחק
 3. טוב - אני לא יודעת אם לצחוק או לבכות. היום כדי להיות גוי של שבת צריך לעבור תחקיר בטחוני (אצל מי?) הירחון הזה מראה כמה המציאות יכולה להיות הזויה.... והיות וגרתי בירושלים בעבר אני מכירה את המציאות הזאת.

  השבמחק
 4. לפטריק. אינך צריך לא לצחוק ולא לבכות. כל מה שאתה נדרש לעשות זה "לשאול" את מה שהינך לא יודע. ובכן, בירושלים אם ברצונך להעסיק תושב מזרח ירושלים, עליך להצטייד ב"תעודת יושר" מהמשטרה לפני שאתה מתחיל להעסיק. הרשות המקומית דורשת את זה.

  השבמחק
 5. אז מה היה לנו שם, פרנסה של ישמעאלי אורגינל, תחקיר ביטחוני לגיטימי (בכל זאת המזה"ת), וכמה יהודים שעל בסיס וולנטרי טהור אירגנו עבור שכונתם שומרת השבת (ה' ישמור!) "גוי כשר".
  הלך האייטם, כמה חבל.

  אגב, גם ב"יד שרה" וב"עזר מציון" הצ'ק עדיין לצרכי פקדון בלבד.
  (...בשאר הזמן אנחנו מתפרנסים היטב ממסיך)

  הזהרו חכמים בדבריכם.

  השבמחק
 6. היו פעם בחו"ל זוג יהודים מבוגרים, כל שבת הילד של השכנים היה מגיע, מדליק עבורם את התנור ואוסף את התשלום שלו מעל האח.
  שבת אחת הוא הודיע להם שבשבת הבאה הוא לא יוכל להגיע. בשבוע הבא הבר מצווה שלו...

  למה נזכרתי בסיפור הזה?
  כי מדי פעם מגלים,אחרי שנים, גם בישראל, שהגוף של שבת הוא בעצם... יהודי.

  השבמחק

הזינו את תגובתכם בחלון התגובות. אחר כך פתחו את הלשונית "הגב כ:", לחצו על "שם / כתובת אתר' ורשמו את שמכם (אין צורך למלא את 'כתובת אתר'). נא רשמו שם אמיתי (מה יש להסתיר?) או כינוי, והימנעו, ככל שניתן, מ'אנונימי'. לבקשה 'הוכח שאינך רובוט' הקליקו על העיגול – זהו.

מגיבים שאינם מצליחים להעלות את תגובתם מוזמנים לכתוב אליי ישירות ואני אפרסם את דבריהם.

תגובות שאינן מכבדות את בעליהן ואינן תורמות לדיון – תוסרנה.