יום שלישי, 16 באוקטובר 2012

בשורת ספרים נפתחים: רות שומרת על צניעות

חנה'לה התבלבלה  השיער פזור וגם השרוולים צריכים להיות הרבה יותר ארוכים!

הכפייתיות שבה עוסקים רבים מבני החברה החרדית בצניעות  שרק שיגעון ההתנגדות לאייפון ולאינטרנט ישווה לה  מביאה בכנפיה גם בשורות ספרותיות.

סדרה חדשה של 'סיפורים חינוכיים' הופיעה לא מכבר  רות שומרת על צניעות  והיא מכוונת לילדות קטנות, מגיל שש ועד עשר. הספרים, אגב, הופיעו גם ביידיש.

רק למדה הילדה החרדית בת השש לקרוא, וכבר אמורים הוריה המודאגים ממיניותה המתעוררת לשטוף את מוחה בהלכות צניעות, שיבהירו לה את מקומה בחיים: כפתורים צריך לסגור, שרוולים וחצאיות להאריך, וכו' וכו'.


ואלה שמות החוברות בסדרה החדשה (מתברר שיש גם חוברות קודמות):


ואם חששתם חלילה שהספר על הצניעות בעצמו אינו צנוע  הסירו דאגה מלבכם, שכן הוא ראה אור 'באישור הועדה הרוחנית לביקורת ספרי קריאה'.


(תודה לשאול רזניק שצילם מלוח מודעות בשכונת סנהדריה)


7 תגובות:

 1. נראה מצחיק,אך עדיף כנראה להיות אב שביתו למדה מגיל צעיר הלכות הצניעות,לאב שצריך להתבייש בביתו שבהשפעת המדיה והחברה המודרנית אינה יודעת להבדיל בין טוב לרע בגיל ההתבגרות על כל התוצאות הנלוות.

  אני די בטוח אגב ששאול רזניק עצמו ידאג טוב מאד לילדתו שלו בעניין הלכות הצניעות.

  השבמחק
 2. זה ממש בסדר שהסרת את תגובתי , כנראה שאינך רוצה או יכול להתמודד עם השאלה של חינוך הילדים והתווית קוים של התנהגות עוד בהיותם בבית הוריהם, איך ידעו מה ראוי כשיצאו לשרות לאומי או רחמנא ליצלן לצבא ?

  השבמחק
  תשובות
  1. אף אחד לא הסיר לך תגובה, בטח לא אני.

   מחק
 3. אני מצטערת שהגבתי, הסר את תגובתי, אני מרימה ידיים, ואת החינוך וההדרכה לנכדי ניתן במסגרת הבית.שאחרים ידאגו לעצמם.

  השבמחק
  תשובות
  1. האם ההורים זקוקים להוריהם על מנת לחנך את ילדיהם ? יש לי עשרה נכדים ומעולם לא התערבתי בחנוך שלהם היות וידעתי שהחנוך שנתתי לילדי ימנעו ממני התערבות בחינוך ילדיהם ותאמינו לי שאין לי מה להתלונן על נכדי ועל החינוך שניתן להם על ידי הוריהם.

   מחק
 4. נכתב כאן:"הוריה המודאגים ממיניותה המתעוררת..."
  אך צריך להיות :"הוריה המודאגים מן הגברים"..........

  השבמחק
 5. ואתה, דוד, בוש לך שאתה מפרסם כזה פוסט, עם ציורים של בנות, בלי לציין בכותרת "זהירות נשים"!

  השבמחק

הזינו את תגובתכם בחלון התגובות. אחר כך פתחו את הלשונית "הגב כ:", לחצו על "שם / כתובת אתר' ורשמו את שמכם (אין צורך למלא את 'כתובת אתר'). נא רשמו שם אמיתי (מה יש להסתיר?) או כינוי, והימנעו, ככל שניתן, מ'אנונימי'. לבקשה 'הוכח שאינך רובוט' הקליקו על העיגול – זהו.

מגיבים שאינם מצליחים להעלות את תגובתם מוזמנים לכתוב אליי ישירות ואני אפרסם את דבריהם.

תגובות שאינן מכבדות את בעליהן ואינן תורמות לדיון – תוסרנה.