יום ראשון, 7 באוקטובר 2012

פרנסות של יהודים: סוכות – הרכבה ופירוק

יש פרנסות חד-פעמיות וקצרות מועד, שתאריכי התחולה והתפוגה שלהן ידועים מראש.

כאלה הן הפרנסות הקשורות בחגי ישראל. יש כאלה שינקו לכם את הבית מחמץ לפני פסח, יש שיתקעו בשופר לחולים וליולדות, יש שייבנו סוכה ויש גם כאלה שיפרקו אותה עם סיום החג.

פיני גורליק צילם בשבוע שעבר במאה שערים שתי מודעות. האחת היא של צוות בוני סוכות, שמומחיותם אינה דרושה עוד עד לשנה הבאה, ויש לקוות שהם יודעים לבנות קצת יותר טוב ממה שהם יודעים לאיית באנגלית.

המודעה השנייה היא של המפרק. בחור חרוץ שכבר קצרה רוחו ואינו יכול להמתין עוד עד שיסתיים החג וסוף סוף יוכל לפרק לכם את הסוכה, לקפל את הסכך והקישוטים ולהתפרנס קצת...ופרפרת לסיום.

הנה תמונה שצולמה בשבוע שעבר בק"ק בני-ברק, ברחוב הרב שך זצוקללה"ה (לשעבר רחוב הרצל). ועל זה נאמר: מדינה שבה עושים מנגלים בתוך אי-תנועה, סופה שייבנו בה סוכות על המדרכות...


(תודה למוטי שור שהעביר)


2 comments:

 1. ידוע הוא כי בחוגים האנטי ציוניים השם "הרצל" הוא משוקץ ומתועב ביותר ולכן כשירצו להזכיר את שמו, במקום לומר הרצל יאמרו "ימח שמו".
  אי לכך בימים כתיקונם כשתושב בני ברק צריך להגיע לרחוב "הרב שך" הוא יאמר לנהג המונית, תביא אותי בבקשה לרחוב הרב שך ימח שמו לשעבר... אחריות הפיסוק היא על אחריות המפסק בלבד...
  טוב, אני חייב להיכנס ברב שך אך נמסר לי כי הרב שך סתום.
  חג שמח

  השבמחק
  תשובות
  1. ועל רחוב "כמעט שוכוב" [כמעט שכב, בהגיה אשכנזית] שמעתם ?
   הכוונה לרח' אחד העם על שם הפסוק "כמעט שכב אחד העם"   מחק

הזינו את תגובתכם בחלון התגובות. אחר כך פתחו את הלשונית "הגב כ:", לחצו על "שם / כתובת אתר' ורשמו את שמכם (אין צורך למלא את 'כתובת אתר'). נא רשמו שם אמיתי (מה יש להסתיר?) או כינוי, והימנעו, ככל שניתן, מ'אנונימי'. לבקשה 'הוכח שאינך רובוט' הקליקו על העיגול ואז 'פרסם' – זהו.

מגיבים שאינם מצליחים להעלות את תגובתם מוזמנים לכתוב אליי ישירות ואני אפרסם את דבריהם.

תגובות שאינן מכבדות את בעליהן ואינן תורמות לדיון – תוסרנה.