יום חמישי, 17 בספטמבר 2015

פרנסות של יהודים: האקדמיה הישראלית למדעים

ברשימה קודמת עסקנו בדוקטורים, באופן פרטי וכשהם לעצמם, ועתה הגיעה השעה להידרש לאקדמיה באופן כללי. מסתבר שבארצנו יש הרבה יותר מוסדות אקדמיים ממה שיכולנו לשער, והנה כמה מן המובחרים שבהם.

א. האקדמיה לרחיצת מכוניות

האקדמיה הזאת, בניהולו של פרופ' רענן חסון, נוסדה בשנת 1999 ונמצאת על מרומי הר הכרמל, בין הכפרים הדרוזים עוספיה ודלית אל-כרמל.

צילומים: אלון ריבק

ב. האקדמיה לאילוף כלבים

בקניון אילון נמצאת 'האקדמיה הישראלית לכלבנות' (או 'מכון "אדלר" לבעלי כלבים', כפי שהמקום נקרא בפרסומות שלהם). נשיא האקדמיה, הרקטור, הדיקן והמרצה הוא יוסי סמואל.תאמינו או לא, אבל האקדמיה המתחרה ממוקמת במכון וייצמן, ברחובות.


ג. האקדמיה ליופי ולאמנות האיפור

מתברר שמי שרוצה להתמחות במדעי היופי והאיפור יוכל למצוא בקלות את האכסנייה האקדמית המתאימה בכל רחבי הארץ. במרכז וגם בפריפריה.צילומים: יחסי ציבור

ד. האקדמיה לסַפָּרוּת ולשזירת שיער

האקדמיה לסַפָּרוּת פתוחה ברחוב מרדכי בן הלל במרכז ירושלים, בניהולם של ליאור וגידי.

צילום: דוד אסף

בתל אביב היומרות של הסַפָּרים כנראה קטנות יותר. כאן זו לא 'אקדמיה' אלא רק 'בית ספר'. המחירון של הסטודנטים זול משמעותית מזה של המרצים.

צילום: איתמר וכסלר

ועוד בענייני שיער: האקדמיה לשזירת שיער, ברחוב סוקולוב בחולון, פתחה את שעריה.

צילום: איתמר וכסלר

ה. המכללות לציפורניים ולרפואה משלימה

החוג למדעי הציפורניים הוא כנראה מן התוססים ביותר. מכללות שלמות נבנות סביבו והן פזורות בכל רחבי ארצנו, בתל-אביב, בעפולה ובחולון.


צילומים: איתמר וכסלר

ו. 'קומה שלישית, פרופסור'

ולקינוח, פיליטון ישן נושן של אפרים קישון (ותודה לאיתמר וכסלר שזכר), שנדפס במעריב לפני כחמישים שנה, ב-8 במאי 1966. פרופסור ד"ר קישון לגלג על תרבות תוארי הפרופסור באוסטריה. זה עדיין עובד שם כך?

בעלי התוספות

ז. האקדמיה לביליארד

נעמי גרינטל לבקוביץ צילמה באזור מחלף הקריות (צ'ק פוסט).6 תגובות:

 1. תענוג עילאי לקרוא פיליטון של קישון בעיצומם של עשרת ימי תשובה. תודה רבה ושנים טובות.

  השבמחק
  תשובות
  1. מוישה כן ומוישה לאיום חמישי, 17 ספטמבר, 2015

   כדאי לשים לב, הכותב אינו 'מוישה' הותיק.
   לא כל הרוצה ליטול את השם, יטול!

   מחק
 2. יופי של רשומה, אכן אצלנו כל אחד הוא מנהל /דוקטור /פרופסור /אקדמיה / ומה שאולי מפריע לי יותר הוא השימוש במונחים משפות זרות שספק אם מפרסמיהם יודעים מה פירושם. אנחנו מתביישים, לצערי, בעבודת כפיים ובמקצועות שהם לא הייטק ודומיהם. בטיולי הרבים בחו"ל, ראיתי אנשים ממש מבוגרים שנושאים בגאווה את מומחיותם בעבודת כפיים.

  השבמחק
 3. לפני כ-40 שנה, כשהייתי טלר בבנק, רשמתי את שם הלקוח על טופס משיכה. הוא הסתכל והתרגז עלי. "תוסיף לפני השם שלי את התואר מהנדס"!!

  השבמחק
 4. אבל מה עלה בגורלו של הדוקטור קאלטנברונר עליו היה פהרהנץ קישהונט לפני כן פהרהנץ הופמן (לא ההוא מסיפורי הופמן) ולבסוף אפרים (אוי אפרים) קישון, מדאקטר ברחובה של עיר בטרם ירד לגולה הדוויה?

  השבמחק
 5. אם חיל אוויר יכל להקים אקדמיה לטיס. אז למה לא אקדמיה לשזירת ציפורניים?

  השבמחק

הזינו את תגובתכם בחלון התגובות. אחר כך פתחו את הלשונית "הגב כ:", לחצו על "שם / כתובת אתר' ורשמו את שמכם (אין צורך למלא את 'כתובת אתר'). נא רשמו שם אמיתי (מה יש להסתיר?) או כינוי, והימנעו, ככל שניתן, מ'אנונימי'. לבקשה 'הוכח שאינך רובוט' הקליקו על העיגול ואז 'פרסם' – זהו.

מגיבים שאינם מצליחים להעלות את תגובתם מוזמנים לכתוב אליי ישירות ואני אפרסם את דבריהם.

תגובות שאינן מכבדות את בעליהן ואינן תורמות לדיון – תוסרנה.