יום ראשון, 13 בנובמבר 2011

פרנסות של יהודים: מצלמה דיגיטלית כשרה


ועד הכשרות דק"ק אמסטרדם

חוץ מענייני צניעות יש עוד משהו שמטריף את דעתם של החרדים וזו כשרות.

ברשימה קודמת כבר עמדתי על סוד הקסם של כשרות נייר הטואלט וחומרי הניקוי, והפעם נפנה מבטנו אל העולם הדיגיטלי.

הנה מודעה המבשרת על סטרט-אפ חרדי חדש, שאפילו הצליח לגייס חברות כמו 'סוני' או 'קאנון' כדי לייצר 'מצלמות כשרות'. כל מה שחסר להם כעת זה גיבוש של 'קבוצת משקיעים בארץ ישראל' (בחוגים הללו מדינת ישראל אינה קיימת אלא רק פלשתינה-א"י).

ומהי מצלמה כשרה? כזו שאין בה אפשרות לצילומי וידאו.

ומה בעצם רע בצילומי וידיאו? אין לי מושג, ואני לא חשוב שלמישהו יש מושג, אבל כידוע צילום בווידאו 'נאסר על ידי כל גדולי ישראל' (ומי המה גדולים אלה, והיכן נאסר הווידאו, מתי ומדוע?)

העברית המשובשת מצביעה על מקורה של המודעה בגלות אמעריקא. יש גם 'טעלפאן ליין' עם משיבון ביידיש, ואני כמעט בטוח שמכשיר הטלפון והמשיבון שבצד השני כשרים לגמרי ומוטבעת עליהם החותמת הנחשקת KDC.


העניין נסקר גם בכתבה במגזין החרדי בחדרי חרדים.

(תודה לדוד סגל)

אליעזר ב' הפנה את תשומת לבי לאוסף הפשקווילים שבספריה הלאומית, שם מוצגים לראווה כשלושים פשקווילים נגד הווידיאו ואביזרייהו. הנה אחד מהם, כרוז 'שני חיידקים',  שמסביר את הקשר הטמא בין וידיאו למצלמה דיגיטלית:
4 תגובות:

 1. שאלה לכבוד הרב: איך בדיוק מקישים בטעלעפאן ביידיש?

  ראה הוראות לעיל

  השבמחק
 2. אילו הומצאו המצלמות בדור האחרון, היו גם תמונות הסטילס "נאסרות ע"י גדולי ישראל" והיצירתיות של הסטרט אפ החרדי היתה מתפרצת בציור .
  אלא שעד לפני 50 שנה, "גדוליישראל" התמקדו בתחום שלהם - פסיקת הלכות ומקסימום כמה החמרות חדשות תחת הכותרת "סייג לתורה" - ולא העלו בדעתם שהם יכולים "לאסור" משהו.
  מזל שהעיניים עצמן - סרסורי עבירה בלשון חז"ל - אינן המצאה חדשנית כי אז היה פועל גמ"ח לעקירת עיניים, כפי שעשה מתיא בן חרש בשעתו.

  השבמחק
 3. 1:0 זה באמת נשמע מטומטם.
  תקצר הרובריקה מלפרט מדוע יש לאיסור צדדים הגיוניים (יחסית).

  בנתיים, נסתפק בזה שדתי / חרדי ממוצע לא צריך לתהות מה עושה ילדתו בת ה12 עם חברה המחוצ'קן מאחורי דלת חדרה הנעול, ובכניסה לחיידר רגיל לא מותקן גלאי מתכות.

  בתאבון עם השפנים...

  השבמחק
 4. למר צנוע,
  רוב צנעתך בצניעות מימדי מוחך.
  החרדי הממצוע לא צריך לתהות מהעושה הפרה הקטנה שהוא מגדל לצרכי ביטוח לאומי והרבעה בגיל 12 בחדר, הוא צריך לבדוק מי הרב ששלוח את ידיו תחת חצאיתה.
  בכניסה לחיידר לא מותקן גלאי מתכות רק בזכות הציוני ששמור עליו, כי בחיידר בטולוז הוא מותקן, כי מוחמד ומוסטפא רוצים להדליק את התחת הלבנבן שלך!

  הבת שלילא תצטרך לדאוג ממה שהיא עושה בגיל 12, וגם לא אני. יש מסגרות בריאות הרבה יותר מהכלוב של הפאגניזם שלך. ודרך אגב,מה הבעיהשהיא תתחיל להזדיין? אמא שלה התחילה בגיל 15 ולא הפסיקה עד היום (להנאתי המרובה!). אני מבין... הפחד הקמאי שלך מלאבד שליטה... את הבעלות שאין לך ולא היתה לך על המיניות שלה...

  אני אחסוך ממך את מה שאני יודע על היכולות שלך...

  השבמחק

הזינו את תגובתכם בחלון התגובות. אחר כך פתחו את הלשונית "הגב כ:", לחצו על "שם / כתובת אתר' ורשמו את שמכם (אין צורך למלא את 'כתובת אתר'). נא רשמו שם אמיתי (מה יש להסתיר?) או כינוי, והימנעו, ככל שניתן, מ'אנונימי'. לבקשה 'הוכח שאינך רובוט' הקליקו על העיגול – זהו.

מגיבים שאינם מצליחים להעלות את תגובתם מוזמנים לכתוב אליי ישירות ואני אפרסם את דבריהם.

תגובות שאינן מכבדות את בעליהן ואינן תורמות לדיון – תוסרנה.