יום ראשון, 29 במאי 2011

מזמור לקולונסקופיה ומשהו על פיטר, פול ומרי

פיטר יארו (Peter Yarrow), חבר שלישיית הזמר האגדית 'פיטר, פול ומרי' (ויהודי, לצורך העניין. שם משפחתו המקורי הוא יארושוביץ), הגיע לגיל שבו צריך לבדוק את המעי הגס. אבל אין רע בלי טוב. מבדיקת הקולונסקופיה הצליח פיטר להפיק שיר חביב ומצחיק על המעי המדליק שלו, ואף זכה בפרס.

הנה השיר My colon is really cool ותודה לדני כספי.


ואם כבר אנחנו בעולם המופלא של הקולונסקופיה הבה ניזכר בכמה וריאציות פופולריות של התהליך החודרני והלא פופולארי הזה.

הנה למשל קריקטורה על תוצאות ניתוח הקולונסקופיה של ג'ורג' בוש הבן:


וכאן סרטון חביב ובו עורך "דוקטור" לוּ רוֹאְלְס (זמר נשמה אמריקני שמת ב-2006) בדיקת קולונסקופיה מסוג מיוחד לקומיקאי דמון ואייאנס:וזו כבר בדיקת הקולונסקופיה של הומר סימפסון:צחוק צחוק, אבל כל העניין הקולונסקופי הזה מעורר קצת אי-נעימות.

אז ננצל את ההזדמנות שהזכרנו את פיטר, פול ומרי ונפליג בזיכרונות מתוקים יותר אל כמה מהלהיטים הגדולים שלהם הזכורים לטוב משנות השישים.

הנה למשל, 'פטיש לו היה לי' (If I had a Hammer)או שירו של בוב דילן, Don't think twice, it's alrightוכמובן, השיר על פאף הדרקון המופלא:מרי טראברס, הבלונדינית הנהדרת עם קול הפעמונים, מתה מלוקמיה בספטמבר 2009, בת 72 היתה במותה.

בעלי התוספות

מאיר טורניאנסקי הפנה את תשומת לבי ל'שיר המעי הגס' (Colorectal Surgeon Song), בביצוע צמד הקומיקאים הקנדי באוזר ובלו (Bowser and Blue):


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

הזינו את תגובתכם בחלון התגובות. אחר כך פתחו את הלשונית "הגב כ:", לחצו על "שם / כתובת אתר' ורשמו את שמכם (אין צורך למלא את 'כתובת אתר'). נא רשמו שם אמיתי (מה יש להסתיר?) או כינוי, והימנעו, ככל שניתן, מ'אנונימי'. לבקשה 'הוכח שאינך רובוט' הקליקו על העיגול ואז 'פרסם' – זהו.
מגיבים שאינם מצליחים להעלות את תגובתם מוזמנים לכתוב אליי ישירות ואני אפרסם את דבריהם.
תגובות לפוסטים ישנים מועברות לאישור ולפיכך ייתכן שיהוי בפרסומן.
תגובות שאינן מכבדות את בעליהן ואינן תורמות לדיון – תוסרנה.