יום חמישי, 26 במאי 2011

מה שצבע יכול לעשות...

מסתבר שקרני לייזר, אור, צבע, מוסיקה ובעיקר דמיון יכולים להפוך את הבתים הכי משמימים לפלאי עולם בתלת-ממד. קוראים לזה 3D Projection Mapping.

זה מה שקרה על חזית בניין הממשלה בחרקוב, מעריה הגדולות של אוקראינה (אם מייסדי ביל"ו היו יודעים על הפלא הזה, אולי היו נשארים בחרקוב...).(תודה לאמי פרי)

ויש עוד דוגמאות נוספות מרחבי העולם. למשל, בחזית מלון בדאלאס, טקסס:על קיר של כנסייה במסגרת פסטיבל האורות בליון שבצרפת:על החזית של הרייקסמוזיאון באמסטרדם (נדמה לי):על בית העירייה בווילנה בירת ליטא:ומתי אצלנו אתם שואלים? אז אצלנו יש משהו דומה בטבריה, לא על קיר של בית אלא על מי הכנרת.

מזה כחצי שנה, ובכל ערב (גם ביום שישי), מתקיים מופע מים מרהיב – פירוטכניקה של קולות, אורות, מים, וידאו, לייזר המוקרנים על שני מסכי מים ענקיים בגובה 15 מטר. המקום: בטיילת, מול מדיד המים. הכניסה בלי תשלום. 


וזה דבר המפרסם:
המיצג הוקם על דוברה באורך 50 מ' הממוקמת מאחורי המזח – בתוך הכינרת. משך המופע – 10 דקות, גובה המים בשיאם – 40 מ'! כל ערב מתקיימים בין שניים לארבעה מופעים. המופעים מתקיימים בשעות קבועות כל ערב: ב- 20.00,  21.00, 22.00. הסיפור מתאר את הכינרת החל מבריאת העולם (ברקים ואש) דרך בריאת הצמחייה, הים והאדם (תקופת האבן והאש) ועד ימינו אנו... הכרזת המדינה והכינרת כאגם הנופש הלאומי שלנו. אל תשכחו להפעיל רמקולים.  
  
כ-285,000 איש כבר ראו את הסרטון לפניכם, אבל האמת שהוא קצת ארוך לצפייה. לממהרים מומלץ להסתכל מהדקה השמינית ואילך.
 


על פי עדויות מהימנות  החיזיון עצמו יפהפה ובהחלט שווה לטרוח ולצפות בו (וכבר אמרנו, זה בחינם).

2 comments:

  1. בפסטיבל האור האחרון בירושלים הוצג בעיר דוד מיצג קצר (פחות מעשר דקות) המתמצת את ההיסטוריה היהודית מתקופת ביהמ"ק עד ימינו.
    היה מרגש עד דמעות.

    השבמחק

הזינו את תגובתכם בחלון התגובות. אחר כך פתחו את הלשונית "הגב כ:", לחצו על "שם / כתובת אתר' ורשמו את שמכם (אין צורך למלא את 'כתובת אתר'). נא רשמו שם אמיתי (מה יש להסתיר?) או כינוי, והימנעו, ככל שניתן, מ'אנונימי'. לבקשה 'הוכח שאינך רובוט' הקליקו על העיגול ואז 'פרסם' – זהו.
מגיבים שאינם מצליחים להעלות את תגובתם מוזמנים לכתוב אליי ישירות ואני אפרסם את דבריהם.
תגובות לפוסטים ישנים מועברות לאישור ולפיכך ייתכן שיהוי בפרסומן.
תגובות שאינן מכבדות את בעליהן ואינן תורמות לדיון – תוסרנה.