יום ראשון, 11 בנובמבר 2012

פרנסות של יהודים: התיקון הכללי


'טוֹב שֵׁם מִשֶּׁמֶן טוֹב', ובעסקי מוסכים ותיקוני רכב כנראה שצריך גם שם טוב וגם שמן טוב.

'התיקון הכללי' הוא שם שניתן בחסידות ברסלב לעשרה מזמורי תהלים, שבחר רבי נחמן מברסלב. הוא ציווה על מאמיניו לאמרם בכל הזדמנות, במיוחד לאחר חטאים מסוג מסוים שקורים בלילה, ובמיוחד שבמיוחד כאשר הם עולים לקברו שבאוּמָן.

מני אז נדפס 'התיקון הכללי' במאות מהדורות ובמאות-אלפי  אם לא מיליוני  עותקים.

מוטי שור, שצילם לפני כמה שבועות את התמונה הזאת באזור התעשייה של כַּנוֹת, לא נכנס פנימה כדי לברר אם בעלי המוסך הם חסידי ברסלב שמודעים לשם הספרותי שבחרו, אבל הביע את בטחונו כי זכותו של רבינו תעמוד מן הסתם גם להם וגם ללקוחותיהם.


פרטים נוספים אפשר למצוא באתר האינטרנט של התיקון הכללי...4 תגובות:

 1. אני יהודי שומר מצוות מהסוג שנקרא "ניאו רפורמי", "גרוע מהחילוניים", "רשע להכעיס", "דתילוני" וכו' וכו')ומזה מספר חדשים (מעטים מידיי, לצערי)אני מנוי על הבלוג הזה.
  חשבתי רבות על תגובה מתאימה (כמו מחיאות כפיים, למשל) ולא מצאתי ביטוי נאות. אך לבסוף, מצאתי מעט מזעיר: יישר כח ואני בטוח שיש ממך נחת רוח מהשמיים.... הכל בשפה נקייה (לעומת....)והכל קולע לאמת. הבעייה היא איך מפיצים הבלוג הזהבקרב קהלים רבים...

  אליהו נוב

  השבמחק
  תשובות
  1. אהבתי את 'דתילוני' - את זה עוד לא שמעתי...

   ותודה על המחמאות. די לי בנחת הרוח שאני גורם לבני אדם.

   מחק
 2. אני חוזר על דרישתי הברורה הצודקת והחד משמעית, יופיע נא עונג שבת פעמיים בשבוע ואפילו שלוש. גם לנו מגיעה קצת נחת ועונג, פנק פנק אותנו אל תתקמצן....

  השבמחק
 3. אכן הנאה.
  בין אזעקה אחת לשניה אפשר לצחוק קצת ולהשכיל קצת.
  נפלא.
  רינה מאשקלון

  השבמחק

הזינו את תגובתכם בחלון התגובות. אחר כך פתחו את הלשונית 'הגב בתור:', לחצו על 'שם / כתובת אתר' ורשמו את שמכם (אין צורך למלא 'כתובת אתר'). נא רשמו שם אמיתי (מה יש להסתיר?) או כינוי, והימנעו, ככל שניתן, מ'אנונימי' אם לא הצלחתם להתגבר על הבעיה – רשמו את השם בתוך התגובה.
לבקשה 'הוכח שאינך רובוט' הקליקו על העיגול ואז 'פרסם' – זהו.
מגיבים שאינם מצליחים להעלות את תגובתם מוזמנים לכתוב אליי ישירות ואני אפרסם את דבריהם.
תגובות לפוסטים ישנים מועברות לאישור ולפיכך ייתכן שיהוי בפרסומן.
תגובות שאינן מכבדות את בעליהן ואינן תורמות לדיון – תוסרנה.