יום שני, 18 בנובמבר 2013

פרנסות של יהודים: אחוזת קבר בארץ הקודש

מעשה ברבי ור' אלעזר, שהיו מהלכין בפילי שחוץ לטבריא. ראו ארון של מת שבא מחוץ לארץ [בבל] להקבר בארץ ישראל. 
אמר ליה רבי לרבי אלעזר: מה הועיל זה שיצאה נשמתו בחוץ לארץ ובא להקבר בארץ ישראל? אני קורא עליו: '[וַתָּבֹאוּ וַתְּטַמְּאוּ אֶת אַרְצִי] וְנַחֲלָתִי שַׂמְתֶּם לְתוֹעֵבָה' (ירמיה, ב 7) – בחייכם לא עליתם, ותבואו ותטמאו את הארץ במיתתכם?  
אמר לו רבי אלעזר: כיון שנקבר בארץ ישראל הקדוש ברוך הוא מכפר לו, שנאמר 'וְכִפֶּר אַדְמָתוֹ עַמּוֹ' (דברים, לב 43). 
(מדרש תנחומא לבראשית, ויחי, ג).


תמונה זו צולמה לפני שבועיים על ידי מנחם גלמן ברחובות ניו-יורק, והיא כמעט שמדברת בעד עצמה.

לפי שאין איש יודע את יום מותו, ובטח לא את השעה (השירות שלפנינו פתוח 24 שעות ביממה!), אפשר להתייחס להצעה הזו כסוג של השקעה מניבה.

תמורת 99 דולר בחודש תוכלו לרכוש חלקה בבתי קברות נבחרים בארץ הקודש: הר המנוחות (Har HaMenuchos), הר הזיתים (Har Hazeisim), ו'ארץ החיים' (ליד בית שמש). אנשי 'אחוזת אבות' כבר יספקו לכם את כל השירותים (גם אם המילה services כתובה בצורה שגויה), כולל מצבה (Monuments).

האם זה כולל גם הטסה? נכנסתי לאתר האינטרנט של מוכרי הקברים הללו, שמשכנם כבוד בק"ק ברוקלין ושמם הרשמי הוא 'מנוחת קודש', ובחנתי לעומק את טיב השירותים שהם מציעים.

המחיר (המוזל!) של חלקת קבר בישראל דרך סוכנות הקברנים הוא 3,900 דולר, ואת זה צריך לשלם בתוך שנה. לא מתאים לכם? שלמו מחיר מלא – רק 4,300 דולר (ולנו זה עולה יותר).

ברור שזה לא כולל הטסה, וגם לא את מחיר המצבה; אבל מה שכן, יש מבצע הנחות לקבוצות מאורגנות...
2 תגובות:

 1. Anyone has now the opportunity to own a part in Israel.
  You will have to ask a Rabbi if owning the plot makes you a RESIDENT and therefore be exempt of keeping the YOM TOW SHENI SHEL GALUYOT. It might turn out profitable!
  You can get a group plot and continue to chat or learn with your pals, even play cards - but beware to have a MECHITZE between the males and females.

  השבמחק
 2. עם פעילות כזו מחו"ל , באמת לא כדאי להשקיע בקבורה חילונית .....שודרה השבוע כתבה של רותם אבורצקי בנדון.
  מה קורה, אגב, אם הבן אדם , "מחזיר ציוד" , לא עלינו , לפני תום התשלומים ? .....

  השבמחק

הזינו את תגובתכם בחלון התגובות. אחר כך פתחו את הלשונית "הגב כ:", לחצו על "שם / כתובת אתר' ורשמו את שמכם (אין צורך למלא את 'כתובת אתר'). נא רשמו שם אמיתי (מה יש להסתיר?) או כינוי, והימנעו, ככל שניתן, מ'אנונימי'. לבקשה 'הוכח שאינך רובוט' הקליקו על העיגול ואז 'פרסם' – זהו.
מגיבים שאינם מצליחים להעלות את תגובתם מוזמנים לכתוב אליי ישירות ואני אפרסם את דבריהם.
תגובות לפוסטים ישנים מועברות לאישור ולפיכך ייתכן שיהוי בפרסומן.
תגובות שאינן מכבדות את בעליהן ואינן תורמות לדיון – תוסרנה.