יום ראשון, 5 בפברואר 2012

מעשה במלך אדי הראשון ובאינדיאנה ג'ונס היהודי

Long Live the King! - Eddie Long


צריך לראות כדי להאמין. הסיפור הזה התרחש לא מכבר בארה"ב. בשבוע שעבר, ב-31 בינואר, פורסם לראשונה הווידאו המתאר את האירוע המשונה.

יהודי מקולורדו ושמו רלף מֶסֶר - כנראה יהודי משיחי ממאמיני ישוע הנוצרי - שזיהה את עצמו כ'רב', הכתיר בכנסייה בג'ורג'יה אטלנטה את הבישוף הבפטיסטי השחור המפורסם (והשנוי במחלוקת!) אדי לונג למלך רוחני, או משהו כזה.

ואיך מכתירים?

עוטפים אותו בספר תורה שניצל כביכול מאושוויץ (וכל השומע יצחק או יבכה).

הטקס נערך באולם ענק, במסורת הידועה של המטיפים האוונגליסטים ב'חגורת התנ"ך' האמריקנית. ה'רב' הכריזמטי והרהוט מתרוצץ על הבמה, משלב מילים עבריות במלל האינסופי שלו, וממציא מנהגים יהודיים ומסורות שאיש לא שמע עליהם קודם לכן. הקהל כמובן מריע ויוצא מגדרו וגם המלך אדי הראשון נרגש ומזיל דמעות.כאן מתואר האירוע באתר CNN.

מטבע הדברים, האירוע הביזארי הזה עורר תגובות רבות והמרשתת האמריקנית מלאה בתגובות מכל הסוגים.

כאן מגנים מנהיגים יהודים את האירוע, וגם כאן.

וזו כבר תגובה חריפה ושיטתית שפורסמה באתר הפינגטון פוסט מאת הכומרית ד"ר ויל גפני.

כאילו שלא ידענו שמשוגעים יש בכל הדתות, אבל איכשהו זה תמיד מפתיע אותנו מחדש.

דרך אגב, השבוע גם הורשע (על פי הודאתו) עוד רב יהודי רמאי, וזהו מנחם יוליוס המכונה 'אינדיאנה ג'ונס היהודי'. גם הוא התמחה כביכול ב'הצלת' ספרי תורה עתיקים ממחנות ריכוז, ספרים שלא היו ולא נבראו.

הנה כתבה מהניו-יורק טיימס.

מנחם יוליוס - אינדיאנה ג'ונס היהודי


(תודה לדני פורת)

תגובה 1:

  1. אנו העם שנתן לעולם את המוסר (בין היתר) הטוב והישן כמו רהיט טוב וישן. לכן אנחנו מצפים וגם חושבים שאנחנו כלנו אמורים להיות דוגמה. אך לפעמים המצב שונה בהחלט !

    השבמחק

הזינו את תגובתכם בחלון התגובות. אחר כך פתחו את הלשונית "הגב כ:", לחצו על "שם / כתובת אתר' ורשמו את שמכם (אין צורך למלא את 'כתובת אתר'). נא רשמו שם אמיתי (מה יש להסתיר?) או כינוי, והימנעו, ככל שניתן, מ'אנונימי'. לבקשה 'הוכח שאינך רובוט' הקליקו על העיגול – זהו.

מגיבים שאינם מצליחים להעלות את תגובתם מוזמנים לכתוב אליי ישירות ואני אפרסם את דבריהם.

תגובות שאינן מכבדות את בעליהן ואינן תורמות לדיון – תוסרנה.