יום רביעי, 9 במרץ 2011

'שירי המגילה' של איציק מאנגר, 1976

לקראת הערב המיוחד שיתקיים מחר בבית ביאליק, הנה סרטון נדיר.

תיעוד קטעים מ'שירי המגילה' בעברית וביידיש ששודרו בטלוויזיה הישראלית ב-1976. בין השחקנים שזיהיתי: אברהם מור (אחשוורוש), שמוליק סגל המנוח (מרדכי היהודי), גדי יגיל (פסטריגתא), נירה רבינוביץ (ושתי), אפרת לביא (אסתר), שלמה וישינסקי. לא זיהיתי את השחקן המגלם את המן. מי מכיר? מי יודע?

(נעם נדב שיער בצדק שזהו ראובן שפר מרביעיית מועדון התיאטרון)

השחקנים דוברי היידיש (סגל, יגיל, רבינוביץ) – שרים ביידיש; האחרים – בעברית או בפלייבק כמנהג הימים ההם...הוספה (21 בפברואר 2016):

רשות השידור העלתה ליוטיוב את התכנית המלאה:וכאן מוציאים את המן להורג על פי הציור של נעם נדב מתוך המהדורה הדו-לשונית החדשה של 'שירי המגילה' (חרגול ועם עובד תשע"א).


ולקינוח, הנה שחקני תיאטרון יידישפיל בקטעים מתוך הפקת 'המגילה'. תחילה שיר הפתיחה:וכאן האלגיה של פסטריגתא (שר יונתן רוזן):וכאן המלך אחשורוש (יעקב בודו) אחרי ניסיון ההתנקשות:

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

הזינו את תגובתכם בחלון התגובות. אחר כך פתחו את הלשונית "הגב כ:", לחצו על "שם / כתובת אתר' ורשמו את שמכם (אין צורך למלא את 'כתובת אתר'). נא רשמו שם אמיתי (מה יש להסתיר?) או כינוי, והימנעו, ככל שניתן, מ'אנונימי'. לבקשה 'הוכח שאינך רובוט' הקליקו על העיגול ואז 'פרסם' – זהו.
מגיבים שאינם מצליחים להעלות את תגובתם מוזמנים לכתוב אליי ישירות ואני אפרסם את דבריהם.
תגובות לפוסטים ישנים מועברות לאישור ולפיכך ייתכן שיהוי בפרסומן.
תגובות שאינן מכבדות את בעליהן ואינן תורמות לדיון – תוסרנה.